AC 0201A日本NITTO KOHKI日东AC线性活塞压缩机(低压)
SpecificationsRated Pressure: 0.1 barRated Airflow: 20 l/minRated Voltage: 230 V 120 VMaximum Pressure: 0.2 barPower Consumption: 19 W 19 WRated Frequency: 50 Hz 60 HzLife Expectancy: 6.000 hOutlet: I
SpecificationsRated Pressure: 0.1 barRated Airflow: 20 l/minRated Voltage: 230 V 120 VMaximum Pressure: 0.2 barPower Consumption: 19 W 19 WRated Frequency: 50 Hz 60 HzLife Expectancy: 6.000 hOutlet: I
| Rated Pressure: | 0.1 bar |
| Rated Airflow: | 20 l/min |
| Rated Voltage: | 230 V 120 V |
| Maximum Pressure: | 0.2 bar |
| Power Consumption: | 19 W 19 W |
| Rated Frequency: | 50 Hz 60 Hz |
| Life Expectancy: | 6.000 h |
| Outlet: | ISO Rc 1/4 (female threaded) |
| Duty Cycle: | Continuous |
| Coil Insulation Class: | E or its equivalent (JETL) and A for UL-1450 |
| Mounting Dimensions (L x W): | 73 x 88 mm |
| Gross Weight: | 1.5 kg |
| Leadwire Length: | 200 mm |