AC 0602日本NITTO KOHKI日东AC线性活塞压缩机(低压)
SpecificationsRated Pressure: 0.15 barRated Airflow: 40 l/minRated Voltage: 230 V 120 VMaximum Pressure: 0.35 barPower Consumption: 58 W 52 WRated Frequency: 50 Hz 60 HzLife Expectancy: 10.000 hOutlet
SpecificationsRated Pressure: 0.15 barRated Airflow: 40 l/minRated Voltage: 230 V 120 VMaximum Pressure: 0.35 barPower Consumption: 58 W 52 WRated Frequency: 50 Hz 60 HzLife Expectancy: 10.000 hOutlet
| Rated Pressure: | 0.15 bar |
| Rated Airflow: | 40 l/min |
| Rated Voltage: | 230 V 120 V |
| Maximum Pressure: | 0.35 bar |
| Power Consumption: | 58 W 52 W |
| Rated Frequency: | 50 Hz 60 Hz |
| Life Expectancy: | 10.000 h |
| Outlet: | ISO Rc 1/4 (female threaded) |
| Duty Cycle: | Continuous |
| Coil Insulation Class: | E or its equivalent (JETL) and B for UL-1450 |
| Mounting Dimensions (L x W): | 68 x 84 mm |
| Gross Weight: | 3 kg |
| Leadwire Length: | 250 or 350 mm |