AC 0610日本NITTO KOHKI日东AC线性活塞压缩机(中压)
SpecificationsRated Pressure: 1.0 barRated Airflow: 8 l/minRated Voltage: 230 V 120 VMaximum Pressure: 1.5 barPower Consumption: 60 W 52 WRated Frequency: 50 Hz 60 HzLife Expectancy: 3.000 hOutlet: IS
SpecificationsRated Pressure: 1.0 barRated Airflow: 8 l/minRated Voltage: 230 V 120 VMaximum Pressure: 1.5 barPower Consumption: 60 W 52 WRated Frequency: 50 Hz 60 HzLife Expectancy: 3.000 hOutlet: IS
| Rated Pressure: | 1.0 bar |
| Rated Airflow: | 8 l/min |
| Rated Voltage: | 230 V 120 V |
| Maximum Pressure: | 1.5 bar |
| Power Consumption: | 60 W 52 W |
| Rated Frequency: | 50 Hz 60 Hz |
| Life Expectancy: | 3.000 h |
| Outlet: | ISO Rc 1/4 female threaded |
| Duty Cycle: | Continuous |
| Coil Insulation Class: | E or its equivalent (JETL) and B for UL-1450 |
| Mounting Dimensions (L x W): | 68 x 84 mm |
| Gross Weight: | 3.2 kg |
| Leadwire Length: | 270 mm or 200 mm |