AC 0920日本NITTO KOHKI日东线性活塞压缩机(中压)
SpecificationsRated Pressure: 2.0 barRated Airflow: 8 l/minRated Voltage: 230 V 120 VMaximum Pressure: 3.0 barPower Consumption: 100 W 80 WRated Frequency: 50 Hz 60 HzLife Expectancy: 3.000 hOutlet: I
SpecificationsRated Pressure: 2.0 barRated Airflow: 8 l/minRated Voltage: 230 V 120 VMaximum Pressure: 3.0 barPower Consumption: 100 W 80 WRated Frequency: 50 Hz 60 HzLife Expectancy: 3.000 hOutlet: I
| Rated Pressure: | 2.0 bar |
| Rated Airflow: | 8 l/min |
| Rated Voltage: | 230 V 120 V |
| Maximum Pressure: | 3.0 bar |
| Power Consumption: | 100 W 80 W |
| Rated Frequency: | 50 Hz 60 Hz |
| Life Expectancy: | 3.000 h |
| Outlet: | ISO Rc 1/4 female threaded |
| Duty Cycle: | 30 minutes |
| Coil Insulation Class: | E or its equivalent (JETL) |
| Mounting Dimensions (L x W): | 102 x 130 mm |
| Gross Weight: | 5 kg |
| Leadwire Length: | 150 mm |