VP 0660日本NITTO KOHKI日东AC线性活塞真空泵
SpecificationsAttainable Vacuum: -800 mbarFree Air Displacement: 25 l/minRated Voltage: 230 V 120 VPower Consumption: 80 W 70 WRated Frequency: 50 Hz 60 HzLife Expectancy: 6.000 hInlet: ISO Rc 1/4 fem
SpecificationsAttainable Vacuum: -800 mbarFree Air Displacement: 25 l/minRated Voltage: 230 V 120 VPower Consumption: 80 W 70 WRated Frequency: 50 Hz 60 HzLife Expectancy: 6.000 hInlet: ISO Rc 1/4 fem
| Attainable Vacuum: | -800 mbar |
| Free Air Displacement: | 25 l/min |
| Rated Voltage: | 230 V 120 V |
| Power Consumption: | 80 W 70 W |
| Rated Frequency: | 50 Hz 60 Hz |
| Life Expectancy: | 6.000 h |
| Inlet: | ISO Rc 1/4 female threaded |
| Outlet: | ISO Rc 1/4 female threaded |
| Duty Cycle: | Continuous |
| Coil Insulation Class: | E or its equivalent (JETL) and B for UL-1450 |
| Mounting Dimensions (L x W): | 102 x 130 mm |
| Gross Weight: | 5.0 kg |
| Leadwire Length: | 300 mm or 600 mm |