VP 0660x2日本NITTO KOHKI日东AC线性活塞真空泵
SpecificationsAttainable Vacuum: -933 mbar (series) -800 mbar (parallel)Free Air Displacement: 25 l/min (series) 50 l/min (parallel)Rated Voltage: 230 V 120 VPower Consumption: 125 W 100 WRated Freque
SpecificationsAttainable Vacuum: -933 mbar (series) -800 mbar (parallel)Free Air Displacement: 25 l/min (series) 50 l/min (parallel)Rated Voltage: 230 V 120 VPower Consumption: 125 W 100 WRated Freque
| Attainable Vacuum: | -933 mbar (series) -800 mbar (parallel) |
| Free Air Displacement: | 25 l/min (series) 50 l/min (parallel) |
| Rated Voltage: | 230 V 120 V |
| Power Consumption: | 125 W 100 W |
| Rated Frequency: | 50 Hz 60 Hz |
| Life Expectancy: | 6.000 h |
| Inlet: | ISO Rc 1/4 female threaded; 2 ports |
| Outlet: | ISO Rc 1/4 female threaded; 2 ports |
| Duty Cycle: | Continuous |
| Coil Insulation Class: | B or its equivalent (JETL) |
| Mounting Dimensions (L x W): | 280 x 130 mm |
| Gross Weight: | 10.0 kg |
| Leadwire Length: | 150 mm |