VC 0101S (Blower)日本NITTO KOHKI日东AC线性隔膜泵
SpecificationsAttainable Vacuum: n/aRated Airflow: 15 l/minRated Voltage: 230 V 120 VMaximum Pressure: 0.26 barRated Pressure: 0.05 barPower Consumption: 14 W 14 WRated Frequency: 50 Hz 60 HzLife Expe
SpecificationsAttainable Vacuum: n/aRated Airflow: 15 l/minRated Voltage: 230 V 120 VMaximum Pressure: 0.26 barRated Pressure: 0.05 barPower Consumption: 14 W 14 WRated Frequency: 50 Hz 60 HzLife Expe
| Attainable Vacuum: | n/a |
| Rated Airflow: | 15 l/min |
| Rated Voltage: | 230 V 120 V |
| Maximum Pressure: | 0.26 bar |
| Rated Pressure: | 0.05 bar |
| Power Consumption: | 14 W 14 W |
| Rated Frequency: | 50 Hz 60 Hz |
| Life Expectancy: | 5.000 h |
| Working Pressure Range: | 0 to 0.26 bar |
| Outlet (Inlet): | 7.5mm O.D. hose nipple |
| Duty Cycle: | 60 minutes |
| Coil Insulation Class: | B or its equivalent (JETL) |
| Mounting Dimensions (L x W): | 66 x 100 mm |
| Gross Weight: | 0.83 kg |
| Leadwire Length: | 300 mm |