DP 0140日本NITTO KOHKI日东DC隔膜泵
SpecificationsAttainable Vacuum: -533 mbarFree Air Displacement: 4 l/minMaximum Pressure: 0.5 barMaximum Current: 0.5 ARated Voltage: 12 VDuty Cycle: ContinuousLife Expectancy: 500 hInlet and Outlet:
SpecificationsAttainable Vacuum: -533 mbarFree Air Displacement: 4 l/minMaximum Pressure: 0.5 barMaximum Current: 0.5 ARated Voltage: 12 VDuty Cycle: ContinuousLife Expectancy: 500 hInlet and Outlet:
| Attainable Vacuum: | -533 mbar |
| Free Air Displacement: | 4 l/min |
| Maximum Pressure: | 0.5 bar |
| Maximum Current: | 0.5 A |
| Rated Voltage: | 12 V |
| Duty Cycle: | Continuous |
| Life Expectancy: | 500 h |
| Inlet and Outlet: | 5mm O.D. straight nipple |
| Coil Insulation Class: | E or its equivalent (JETL) |
| Mounting Dimensions (L x W): | 52 x 36 mm |
| Gross Weight: | 0.19 kg |