DP 0102日本NITTO KOHKI日东DC隔膜泵
SpecificationsAttainable Vacuum: -267 mbarFree Air Displacement: 5 l/minMaximum Pressure: 0.45 barMaximum Current: 0.7 ARated Voltage: 12 VDuty Cycle: ContinuousLife Expectancy: 5.000 hInlet and Outle
SpecificationsAttainable Vacuum: -267 mbarFree Air Displacement: 5 l/minMaximum Pressure: 0.45 barMaximum Current: 0.7 ARated Voltage: 12 VDuty Cycle: ContinuousLife Expectancy: 5.000 hInlet and Outle
| Attainable Vacuum: | -267 mbar |
| Free Air Displacement: | 5 l/min |
| Maximum Pressure: | 0.45 bar |
| Maximum Current: | 0.7 A |
| Rated Voltage: | 12 V |
| Duty Cycle: | Continuous |
| Life Expectancy: | 5.000 h |
| Inlet and Outlet: | 6mm O.D. straight nipple |
| Coil Insulation Class: | E or its equivalent (JETL) |
| Mounting Dimensions (L x W): | 50 x 30 mm |
| Gross Weight: | 0.25 kg |