DP 0105日本NITTO KOHKI日东DC活塞泵
SpecificationsAttainable Vacuum: -666 mbarFree Air Displacement: 2.8 l/minRated Voltage: 12 V 24 VMaximum Pressure: 2.5 barMaximum Current: 1.2A or less for 12V 0.6A or less for 24VDuty Cycle: 30 minu
SpecificationsAttainable Vacuum: -666 mbarFree Air Displacement: 2.8 l/minRated Voltage: 12 V 24 VMaximum Pressure: 2.5 barMaximum Current: 1.2A or less for 12V 0.6A or less for 24VDuty Cycle: 30 minu
| Attainable Vacuum: | -666 mbar |
| Free Air Displacement: | 2.8 l/min |
| Rated Voltage: | 12 V 24 V |
| Maximum Pressure: | 2.5 bar |
| Maximum Current: | 1.2A or less for 12V 0.6A or less for 24V |
| Duty Cycle: | 30 minutes |
| Life Expectancy: | 1.000 h |
| Outlet (Inlet): | 5mm O.D. straight nipple |
| Coil Insulation Class: | E or its equivalent (JETL) |
| Mounting Dimensions (L x W): | 42 x 24.5 mm |
| Gross Weight: | 0.36 kg |