DP 0410日本NITTO KOHKI日东DC活塞泵
SpecificationsAttainable Vacuum: -773 mbarFree Air Displacement: 18 l/minRated Voltage: 12 V 24 VMaximum Pressure: 1.8 barMaximum Current: 2,5-5.0 A 1,5-2,7 ADuty Cycle: ContinuousLife Expectancy: 10
SpecificationsAttainable Vacuum: -773 mbarFree Air Displacement: 18 l/minRated Voltage: 12 V 24 VMaximum Pressure: 1.8 barMaximum Current: 2,5-5.0 A 1,5-2,7 ADuty Cycle: ContinuousLife Expectancy: 10
| Attainable Vacuum: | -773 mbar |
| Free Air Displacement: | 18 l/min |
| Rated Voltage: | 12 V 24 V |
| Maximum Pressure: | 1.8 bar |
| Maximum Current: | 2,5-5.0 A 1,5-2,7 A |
| Duty Cycle: | Continuous |
| Life Expectancy: | 10.000 h |
| Outlet (Inlet): | Rc 1/8 |
| Coil Insulation Class: | E type equivalent |
| Mounting Dimensions (L x W): | 70 x 45mm |
| Gross Weight: | 1,1 kg |