BPF-265P 230V日本NITTO KOHKI日东液体泵
SpecificationsCurrent: 15 mAFlow Rate: 250 ml/minOutlet Pressure: 350 mbarSelf-Priming Pressure: 70 mbarHousing Material: PFABimorph Material: PTFEValve / O-Ring: FFKM FEPWeight: 350 gSuitable Liquids
SpecificationsCurrent: 15 mAFlow Rate: 250 ml/minOutlet Pressure: 350 mbarSelf-Priming Pressure: 70 mbarHousing Material: PFABimorph Material: PTFEValve / O-Ring: FFKM FEPWeight: 350 gSuitable Liquids
| Current: | 15 mA |
| Flow Rate: | 250 ml/min |
| Outlet Pressure: | 350 mbar |
| Self-Priming Pressure: | 70 mbar |
| Housing Material: | PFA |
| Bimorph Material: | PTFE |
| Valve / O-Ring: | FFKM FEP |
| Weight: | 350 g |
| Suitable Liquids: | Ethanol, Aqua Regia, Ozone, Carbon Tetrachloride, Concentrated Nitric Acids, Concentrated Sulfuric Acids, Fuming Sulfuric Acids |