DPE-400日本NITTO KOHKI日东液体隔膜泵
SpecificationsRated Voltage: 24 VFlow Rate: 400 ml/minWorking Pressure Range: 0 ~ 1000 mbarOutlet Pressure: 3 barSelf-Priming Pressure: 400 mbarMaximum Current: 345 mARated Operating Time: ContinousLi
SpecificationsRated Voltage: 24 VFlow Rate: 400 ml/minWorking Pressure Range: 0 ~ 1000 mbarOutlet Pressure: 3 barSelf-Priming Pressure: 400 mbarMaximum Current: 345 mARated Operating Time: ContinousLi
| Rated Voltage: | 24 V |
| Flow Rate: | 400 ml/min |
| Working Pressure Range: | 0 ~ 1000 mbar |
| Outlet Pressure: | 3 bar |
| Self-Priming Pressure: | 400 mbar |
| Maximum Current: | 345 mA |
| Rated Operating Time: | Continous |
| Life Expectancy: | 500 h |
| Inlet and Outlet: | 5.4 mm O.D. straight nipple |
| Insulation Classification: | F calss equivalent |
| Mounting Dimensions (L x W): | 19 x 26 mm |
| Gross Weight: | 187 g |
| Motor: | DC Brush Motor |